12 zasad dobrego życia

Posted on

Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem tego, czego inni oczekują.

/Paulo Coelho/

Słowem wstępu: To co tu czytasz to dopiero wstępny zarys tego, co chce powiedzieć (napisać). Dzięki temu, że to nie jest facebook, a moja własna strona treści mogę swobodnie edytować w dowolnym momencie.

Są ludzie i rzeczy, na których trafiamy przez przypadek lub szczęśliwe zrządzenie losu. W jednej z luźnych rozmów w pracy poruszyliśmy temat rodziny. Tak dotarłem do meteriałów profesora psychologii na uniwersytecie w Toronto, Jordana Petersona. O ile polecam jego wykłady na temat sensu egzystencji („Maps of Meaning” – w angielskim brzmi to sensownie), ich forma (12to tygodniowy, 2 godziny, uniwersytecki wykład) może być trudna do przebrnięcia.

Lecz znalazłem świetny wywiad z nim, w którym rozmawia z Dave’em Rubin’em na temat swojej nowej książki o tym czym kierować się w życiu. Jak 80% wartościowych treści w internecie jest w języku angielskim. Dzięki temu może trafić do 68,6% użytkowników internetu. Dlatego też uważam, że na prawdę warto nauczyć się tego języka, oraz publikować treści właśnie w tym języku – do czego również zmierzam.

Z wieloma argumentami, które tu padają – nie jestem w stanie dyskutować, ponieważ są słuszne. Lecz jak najbardziej – zachęcam do dyskusji o nich by w przyszłości nie bać się nawet największych konfliktów, nie dać się sterować strachem i terrorem.